Alen Ajverson, MVP!

Alen Ajverson, MVP!

Autor: Stefan Stanković Datum objave: 15.05.2019. Foto: nba.com

Na današnji dan 2001. godine, košarkaš Filadelfije, Alen Ajverson, proglašen je najkorisnijim igračem lige.

Ajverson je te sezone predvodio Sikserse do najboljeg skora u Istočnoj konferenciji sa 56 pobeda i 26 poraza. Te godine je bio i najbolji strelac lige, prosečno je beležio 31.1 poen po meču, a sa 2.52 ukradene lopte po utakmici bio je prvi igrač posle Majkl Džordana koji je u istoj sezoni bio i najbolji poenter i kradljivac lopti u ligi.

Bila je to ubedljivo najbolja sezona u njegovoj karijeri, s obzirom da je odlično predvodio svoj tim i u doigravanju. Filadelfija je na krilima svog omalenog lidera stigla do velikog finala, gde su ipak ubedljivo poraženi od favorizovanih Lejkersa sa ukupnih 4:1 u pobedama.

Kada sam već spomenuo omaleni, zanimljivo je da je Ajverson sa svojih, tada 1.83m visine i 75kg težine, najniži i najlakši osvajač MVP nagrade u istoriji NBA lige.

Podelite vest: