Furiozni Orlando ne da mesto u plejofu

Atlanta Hawks Orlando Magic

Autor: Nikola Nedeljković Datum objave: 06.04.2019. Foto: Hoops Habit

Neverovatno prvo poluvreme domaćina potpuno oduvalo mlade Atlanta Hokse, 149:113.

Silno motivisani igrači Medžika otvorili su meč igrajući besprekorno na obe strane terena. Razlika je već u prvoj četvrtini otišla na 29. Na dalje nije bilo preterano teško stići do devete uzastopne pobede kod kuće.

Čak tri igrača domaćih postigla su tačno 25 poena – Nikola Vučević, Evan Furnije i Terens Ros. U gostujućoj ekipi mlade nade,  Tre Jang i Džon Kolins, su uspele da dodju do svojih poena – 22 i 20, ali nisu to bili poeni preterane vrednosti, u vreme kada je Orlando već ubedljivo vodio.

Orlando je oborio rekord franšize po broju postignutih poena u prvom poluvremenu, 83. Na kraju su završili sa trećim najvećim brojem poena postignutim na čitavoj utakmici.